Найгучніші скандали у світі фешн індустрії

Бути чи не бути підтексту

У не зовсім далекому 1980 році, в одній з рекламних кампаній Calvin Klein, обличчям лейбла стала 15 річна Брук Шилдс. Вона знялася досить суперечливій рекламі. Каменем перипетій стала фраза: “Хочеш знати, що між мною і моїми джинсами? Нічого “.

І як ви можете здогадатися, суспільство вибухнуло зі звинуваченнями про дитячу порнографію. А відома феміністка Глорія Стайнем заявила, що реклама стимулює до насильства над жінками.

Апогеєм скандалу стало тимчасове зупинення випуску моделі джинсів аж до 1998 року!

Не зовсім законослухняні громадяни

У 2004 році світ фешн індустрії підірвала новина, що Доменіко Дольче і Стефано Габанна погрожував досить реальний судовий термін – два роки тюремного ув’язнення. Відомих модельєрів звинуватили в несплаті податків своїй державі в розмірі 400 млн євро!

А все через те, що в тому ж 2004 році Доменіко і Стефано продали свої бренди за мільярд євро підставній холдинговій компанії в Люксембурзі. Це дало їм можливість уникнути високу податкову  ставку в Італії, і платити більш низькі в Люксембурзі.

Ось таку не зовсім чесну гру свого часу вели імениті модельєри.

 

Прощайте містер Гальяно

Інша шокуюча подія сколихнула світ моди у 2011 році. Цього разу почесне місце порушника спокою зайняв Джон Гальяно. Епатажному модельєрові – епатажні витівки.

Гальяно був звинувачений в різких антисемітських висловлюваннях і буйній поведінці. Річ у тому, що під час відвідування паризького ресторану дизайнер випив зайвого, образив пару, що поруч сиділа,  й поліз у бійку. На додачу цьому стало відео, де все зафіксовано.

Така поведінка викликала негативну хвилю серед колег по цеху і деяких селебреті. Підсумком фіаско, стало звільнення Гальяно з модного будинку Christian Dior.

Парфумерний скандал

Belle D’Opium – один з найбільш одіозних парфумів, що коли-небудь випускалися. Його слава така ж гучна як назва.

Вперше народ запротестував приблизно в 80-х роках, коли парфум був тільки випущений. Тодішні китайські емігранти в Америці вимагали змінити назву духів. Вони асоціювалися з наркотичною речовиною, яка мала популярність в Китаї та вбила тисячі людей.

А ось у 2000 році рекламна кампанія парфуму в буквальному сенсі підірвала погляди людей. Річ у тому, що в рекламі знялася абсолютно оголена модель лежачи на темно-синьому оксамиті. Цей твір мистецтва було визнано Комісією з рекламних стандартів Великобританії найскандальнішої друкованою рекламою у світі моди за всю її історію.

Карл Лагерфельд проти H&M

Популярний шведський бренд H&M відомий своїми колабораціями з іменитими модельєрами Stella McCartney, Viktor&Rolf, Roberto Cavalli, Sonya Rykiel, Lanvin і іншими, але першовідкривачем був Карл Лагерфельд. Творіння дизайнера розійшлися відразу ж в перший день продажів.

Перепоною в цій історії стала особиста образа. В одному з інтерв’ю Лагерфельд різко висловився в сторону бренду. Заявивши, що керівництво H&M повні сноби, випустили в продаж урізану кількість моделей. У додаток всю його колекцію, створену в маленьких і середніх розмірах, випустили в усіх можливих розмірах. Головний аргумент Карла Лагерфельда був лаконічним: «Я роблю одяг для витончених і струнких!».

 

 

(Visited 1 030 times, 1 visits today)