Нікого не здивуємо, якщо скажемо, що мода циклічна. Якщо не брати до уваги класику, яка практично завжди залишається незмінною, «гостромодні» тенденції завжди повертаються, правда, в трохи іншому вигляді.
Модні критики називають нашу епоху «мета-модернізмом», тобто тим часом, в який мода переосмислюється. Зараз важливіше не новаторство образів, а вміння їх стилізувати. А тому давайте обговоримо причини циклічності і простежимо, які тенденції прийшли до нас з минулого, і як їх адаптувати під свої щоденні аутфіти.
Причини циклічності моди
Говорячи про циклічність моди, першою причиною є ностальгія за минулими часами. Однак дуже часто мода запозичує речі та аксесуари, які відносилися не до найкращих років з точки зору економіки – наприклад, повоєнний час.
Фахівці зі сфери fashion-прогнозування кажуть, що тут справа в психологічних потребах. Так, наприклад, виникнення військових конфліктів неминуче привносить в моду нотки мілітаризму і універсальності, а добробут – до блиску, гламуру і не найзручніших фасонів в одязі.
Говорячи про сучасну моду, можна помітити наступне: коли на порядку денному гостро стоїть питання захисту планети, в моду проникають хіпі-мотиви з сімдесятих (натуральні відтінки, просторі форми і екологічність матеріалів), коли всі говорять про фемінізм і рівноправність, в моду входить power -dressing вісімдесятих (широкі плечі, «чоловічі» фасони, широкі штани і т.д.). Тобто, спочатку виникає проблема – а потім мода займається пошуками рішення.
Давайте подивимося на тенденції цього року, і постараємося знайти їх джерела.
Купити пальто
Зв’язок із якими епохами можна знайти в трендах 18/19
Для наочності ми візьмемо ті модні нюанси, які модні гуру оголосили «мастхев» сезону і подивимося, звідки вони до нас прийшли і що носили раніше.
- анімалістичні принти – практично пряме відсилання до стилю пізніх вісімдесятих і ранніх дев’яностих. Ось тільки тоді «леопарди» поєднували з синіми стрілками, пишними зачісками і підборами, зараз же рекомендують «розбавляти» спортивним кежуалом і нюдовим макіяжем.
- Логоманія. Теж привіт з вісімдесятих. Ось тільки тоді це була ознака статусу, а зараз це говорить або про ностальгію, або про іронію над минулим свого бренду.
- Речі зі шкіри. Шкіряні тренчі, як у героя «Матриці», а також косухи, сукні, брюки – явне відсилання до дев’яностих, при чому як «бандитських», так і гранжевих.
- Срібло. Якщо це відсилання до футуризму – то таке ми вже бачили в шістдесятих, якщо ж срібло блищить, як диско-куля – ну, ви здогадуєтеся, це відсилання до святкових сімдесятих.
- Натуральні відтінки. Дизайнери дружно згадали про квіти шоколаду, кориці і хакі – в останній раз стільки спокійних тонів можна було побачити в колекціях сімдесятих і початку вісімдесятих.
Що взято з минулого в весняно-літніх колекціях 18/19
Аналогічно з зимовими тенденціями, давайте подивимося, що було в минулому і повернеться до нас в літніх трендах:
- Плісе, волани та рюші. Готуємося носити жіночні вбрання – і паралельно згадуємо, що такий романтичний стиль до цього ми могли бачити в колекціях 2000-х років. Раді вітати знову!
- Пляжний / похідний стиль. На противагу попередньому пункту, влітку буде модно виглядати так, ніби ви збираєтеся в похід, на пляж або на пробіжку: велосипедки, круглі панамки, «рибальські» жилетки і все в такому дусі – для випадків, коли виглядати принцесою не хочеться.
- «Варений» денім. Так, зовсім як в дев’яності! З нього дизайнери пропонують носити сукні, шорти, майки – що завгодно, причому «джинсовий» total look не забороняється.
- Макраме і мереживо. Вузликове плетіння, сукні з сітки, авоськи, бахрома, мереживо поверх сукні і інші «хендмейдовскіе» штучки прийшли до нас з сімдесятих.
Купити сукню
Як бачите, практично кожен тренд вже коли-небудь зустрічався. Це говорить про те, що немає сенсу занадто серйозно ставиться до моди – а ось перебрати свій чи мамин гардероб можна, давши старим речам нове життя. Крім того, рекомендуємо подивитися, як ту чи іншу тенденцію носили «в той» час – це дасть вам нові ідеї, як стилізувати модні речі. Бажаємо натхнення!