Як паєтки захопили світ і модну індустрію

Заперечувати цей факт безглуздо: плавно і непомітно гліттери, блискітки і паєтки захопили модний світ, а тенденції 2019 підтверджують: цей тренд залишиться з нами як мінімум ще на рік. Давайте розберемося, як вони з’явилися, як увійшли в моду і як правильно носити тканину з паєтками, щоб виглядати стильно, а не вульгарно.

Коли і як з’явилися паєтки?

Згадуючи бісер, стеклярус, паєтки та намистини, першими згадуються індійські красуні, які щедро прикрашають свої сарі сяючими елементами. З огляду на довгий вік існування нації, цілком може виявитися, що саме в тих краях паєтки та придумали. Причому дослідники вказують, що «попередниками» цих круглих сяючих частинок була луска риб і крильця жуків, а вже потім «блискітки» навчилися робити штучним шляхом.

А далі – справа техніки, а точніше – світової торгівлі. Купці завезли індійське чудо в східні країни, дружини багатих шейхів і танцівниці танцю живота почали нашивати їх на свої наряди, а потім, в період популяризації східної культури, вишивка паєтками потрапила в Європу – і вже не зникала.

Як паєтки повернулися в моду?

Як зрозуміло з попереднього пункту, сяючі елементи з моди не виходили ніколи. Але звичайно, як і будь-якого тренду, у паєток були свої злети і падіння.

Перша хвиля загальної любові до блискучих нашивок була в 16 столітті. Вони повсюдно зустрічалися на сукнях, сумочках і віялах придворних дам Англії і Франції. До речі, саме з французької мови до нас прийшло слово «паєтки»: в перекладі це означає «блискуча піщинка».

Наступна хвиля популярності – 19 століття з його романтизмом і любов’ю до темних кольорів: на таких тканинах особливо ефектно виглядала будь-яка вишивка і декор.

Потім бісер, бусинки і паєтки повернулися в епоху модерну та арт-деко, потім блищали в кіно за часів старого Голлівуду, після – на всіх танцполах диско-вісімдесятих, і потім пережили «рожеву» хвилю ранніх двохтисячних.


Купити сукню

Тобто купити паєтки можна (і потрібно) було за часів, коли дівчата хотіли веселитися і сяяти. Що зараз коїться? Крім бажання веселитися, сучасній моді властиво запозичення – до нас раз у раз повертаються тренди тієї чи іншої епохи. Зараз бал править мода сімдесятих, вісімдесятих і дев’яностих – тепер зрозуміло, чому паєтки знову повернулися?

Як правильно носити речі з паєтками?

Отже, як же купити сукню в пайєтках, і виглядати сучасно, а не вульгарно? У нас є кілька порад!

  • Стримана колірна гамма. Вибирайте класику: чорний, бронзовий, золотистий, сріблястий відтінки блискіток, або ж паєтки будь-яких ніжних відтінків.
  • Не аплікація, а цілісна вишивка. Щоб не виглядати вульгарно, вибирайте річ без окремого декору стразами. Краще вибирайте цілком покриті «лускою».
  • Вибирайте тільки один елемент одягу з сяючими частинками. Якщо це спідниця – комбінуйте з однотонним верхом, якщо клатч – то ніяких намистин на іншому вашому одязі бути не повинно. Стилісти навіть колготки пропонують до такого способу підбирати повністю матові – сяяти має щось одне!
  • Додайте образу розслабленості. Щоб не виглядати надмірно гламурно, поєднуйте речі в пайєтках з кросівками, чобітьми-козаками, худі і толстовками.


Купити топ

Ми вважаємо, що паєтки – цікавий спосіб урізноманітнити свій гардероб і прокачати навик стильної комбінаторики, так що сміливо рекомендуємо всім дівчатам купувати такі речі не тільки для святкування Нового року, а й щоб носити їх кожен день. Сяйте і радуйте всіх навколо!

(Visited 591 times, 1 visits today)