У магазинах зустрічається божевільної краси одяг з повітряних летючих тканин або щось незвичайне. І як справжні жінки, ми не можемо встояти перед такою красою і не думаючи купуємо. 🙂
Але після трапляється осяяння. Адже найчастіше такі тканини дуже вибагливі й складні у догляді. Щоб уникнути казусів ми підготували невелику шпаргалку по догляду за примхливими тканинами.
ШТАПЕЛЬ
Перші згадки про штапель зустрічаються ще на початку минулого століття. Ця тканина підкорила серця представниць жіночої статі ще задовго до його популяризації. А все тому що штапель шалено приємний і комфортний до тіла, легкий і одночасно дихаючий. А у виборі принтів і кольорів йому немає рівних.
Цей матеріал має і більш практичні особливості:
- Добре вбирає вологу – відмінний варіант для літа;
- Повітропроникний – шкіра в такому одязі «дихає»;
- Гіпоалергенність – не викликає шкірні роздратування.
Особливу увагу потрібно приділяти пранню. Використовуйте тільки ручне прання або делікатний режим. Температура не вище 30 ° і ніякого віджиму! Інакше тканина всядеться.
Прасувати штапель краще з вивороту або використовувати відпарювач.
ЛЮРЕКС
У 80х роках блискуча тканина захопила світ. Тільки ледачий не носив одяг з люрексу. Його можна було зустріти в дитячому одязі, хустках для літніх дам, вечірніх сукнях для вечірок і навіть в офісних жіночих і чоловічих сорочках.
Але давайте розберімось, що таке люрекс взагалі. По-перше, це не тканина, а блискуче волокно, вплетене в матеріал. Самостійно люрекс не використовують через його жорсткість.
Люрекс володіє цікавими властивостями:
- Міцність;
- Нейтральний при контакті зі шкірою;
- Не окислюється при пранні.
Прати тканини з люрексу краще вручну або на делікатному режимі. Якщо ви все-таки вирішили прати в машинці, то обирайте мінімальні оберти для віджиму або зовсім не використовуйте. Температурний режим витримувати 30 °.
Використовувати спеціальні м’які рідкі миючі засоби, оскільки звичайний порошок погано вимивається з тканини.
Щоб випрасувати тканину з люрексом, робіть це з виворітного боку або через марлю.
ЛЬОН
Одяг з льону найбільш підходащий та зручний на літній період. Зараз з цієї тканини шиють сукні, блузи, штани, спідниці, костюми. Одяг з льону дуже зручний, комфортний. Ці відчуття зберігаються протягом усього дня, що роблять її ідеальним варіантом для жаркого літа в місті. Крім практичності, льон виглядає стильним і сучасним.
Льон хороший не тільки своїм комфортом:
- Лляна тканина гігроскопічна;
- Льон відрізняється високою зносостійкістю;
- Тканина не викликає алергії.
А як же доглядати за тканинами з льону?
Найкраще одяг з льону прати в ручному режимі або на низьких обертах. Якщо тканини білі або натуральних кольорів температурний режим можна обрати й вище. А для яскравих чи темних кольорів слід налаштовувати температуру не вище 30 °. При пранні краще використовувати м’які засоби та не рекомендуємо використовувати режим віджиму.
ЕКО-ШКІРА
З кожним роком усвідомлена відмова від шкіри зростає в геометричній прогресії. Більшість відомих брендів відмовилися від використання її на користь захисту природи та гуманного ставлення до тварин. На сьогодні існує відмінна альтернатива – це еко – шкіра.
Шкіра нового покоління міцна і зносостійка. При певному догляді еко-шкіра може надовго зберегти свій зовнішній вигляд. Вона більш стійка до розривів, подряпин, на відміну від натуральної.
Переваги еко-шкіри на цьому не закінчуються. Вона володіє:
- Гіпоалергенним ефектом;
- Відсутня специфічний запах;
- Пропускає повітря, але не пропускає вологу.
А ось в догляді еко-шкіра вкрай вибаглива. Прати такий одяг краще вручну й уникати машинного прання, крім випадків, коли сам виробник вказує про зворотне.
Щоб випрати вручну еко-шкіру, використовуйте губку і рідкий засіб для прання. Головне не тріть дуже старанно, а протирайте плавними рухами. Не використовуйте порошки та речовини з хлором, вони дуже агресивні й можуть зіпсувати тканину.
Після добре прополощіть одяг з еко-шкіри та злегка вичавіть. Дайте стекти більшій частині води та тільки після можна сушити.
Сподіваємося, що наша шпаргалка вам стати у нагоді.