Жаккард, бавовна, вовна, ангора, шовк і ще 80 аргументів на користь натуральних тканин при купівлі сукні

Перше на що ми дивимося при купівлі нової сукні – це її зовнішній вигляд, після чого погляд невимушено так ковзає на цінник;) І лише в кінці, якщо це був не слалом, ми дивимося на склад, віддаючи данину традиціям жіночого шопінг-клубу. Але ж з часом до будь-якої сукні звикаєш, а про ціни згадуємо хіба що тільки якщо зберігся чек. Що залишається? Як не парадоксально, але ті самі відчуття від волокон тканини – сукні купуються, щоб їх носити на тілі, а не милуватися шафою, повною “одноденок”.

Відчуття, які ми прагнемо передати в кожній з колекцій одягу VOVK. Тут Ви зустрінете тканини на будь-який колір, візерунок (принти на наші тканини наносять за спецзамовленням!!!) і смак, у тому числі і в комбінаціях під будь-який фасон суконь, блуз, сорочок, спідниць… З одним “але” – 51% моделей у нас з чистої “натуралки”! Синтетики в чистому вигляді – близько 20%, а сумішевих моделей у нас під 30% – взяти хоча б ту сукню-футляр: віскоза + поліестер + еластан. Більше того, ми самі носимо усі ці сукні в повсякденному житті – безглуздо радити те, що сам ніколи б не вдяг.

Розпочнемо з того, скільки на сьогодні існує різновидів натуральних тканин. Думаю, що із заголовку Ви вже здогадалися, що не так вже й мало))) Близько дев’яти десятків з розбиттям на 3 групи:

рослинного (льон, бавовна, конопля, прядиво, маніла, сізаль, джут і кропива);
тваринного (вовна і шовк);
мінерального походження (ость і азбест).

Перераховувати їх всі безглуздо – список насправді бездонний. Краще пройдемося по найпопулярніших матеріалах суконь, блуз, кофт, жакетів, спідниць і моделей брючок.

Ангора

Ангора – м’яка і приємна на дотик тканина сукні-гольф із спідницею-напівсонце, виготовляється з вовни ангорської кози чи кролика. Як і будь-яке вовняне волокно, нитки ангори відмінно зігрівають, але в той же час вимагають і дбайливого догляду, виключаючи намокання тканини.

Платья ткань ангора

Бавовна

Бавовна (Джинс/Котон) – чи не найнатуральніший представник текстильного виробництва. Нерідко зустрічається в комбінаціях з еластаном, надаючи практичним за визначенням сукні-сорочці міді і спідниці-лялечці, розтяжних ноток сукні-футляр, спідниці-напівсонце в дрібні квіти, сорочки однотонної, топу з коміром і рукавами 3/4, або брючок 7/8. Тканина має високу зносостійкість, не електризується і приємна на дотик + “холодить” (температура повітря під сукнею в середньому на 5°C нижче за синтетику). Головне в догляді прання – пам’ятаємо про усадку.

Платья коттон/джинс

Жаккард

Жаккард – це не склад і не матеріал волокон, а спосіб переплетення основних і утокових ниток. Відмінною особливістю “тканини” є її міцність – близько 250 г/м2, і довговічність. При цьому вона слабо розтягується і стирається. Добре тримає забарвлення і “апатична” до перепадів температур. Сьогодні жаккардову тканину можна зустріти в різних комбінаціях – той же поліестер дозволяє їй тримати форму. До речі, одна з найдорожчих тканин у світі – своєрідний рельєфний малюнок нагадує повноцінний гобелен, в чому можна переконатися на прикладі сукні-кокон або в А-подібному фасоні максі, сукні міді краватка, топу з рукавами 3/4, спідниці міні напівсонце, спідниці-олівець і брючок 7/8.

Платья ткань жаккард

Шовк

Шовк – міцна до розривів (міцність нитки дорівнює міцності сталевого дроту аналогічного діаметру) – тільки не варто випробовувати улюблену блузу або сукню максі;) не тягнеться і не сідає, має характерний блиск і швидко висихає. І це далеко не повний перелік властивостей волокон шовку, що добуваються з кокону гусениці шовкопряда (нитка оболонки кокона досягає 1500 м в довжину). При дбайливому догляді термін служби шовку досягає близько 20 років!

Платья натуральный шелк

Вовна

Вовна – при невисокій термостійкості, має низьку теплопровідність – сукня реглан, сукня максі зі спідницею в складку, сарафан або сукня на запах зігріють навіть в найпрохолоднішу погоду. Вовна слабо мнеться і досить еластична, а під впливом гарячої води – її здатність до розтягу підвищується на 50%.

платья натуральная шерсть

Якщо і після цього дивишся в бік сукні з акрилу – тоді вже до зустрічі в студії, там я тебе точно зумію переконати в зворотньому;)

З любов’ю і турботою,

Твій в усіх відношеннях натуральний стиліст – VOVK

(Visited 1 251 times, 1 visits today)