Вінтаж — це одяг, аксесуари, взуття та прикраси, створені 20-50 років тому. Ці речі регулярно з’являються на модних подіумах і в аутфітах інфлюенсерів. Іноді це може бути та сама річ 20-го століття, придбана на блошиному ринку або в антикварній крамниці, або абсолютно нова, просто натхненна тим часом. Який би варіант не обрали, кожен додасть образу особливого шарму, дасть змогу проявити свій інтерес до світу моди та продемонструвати свій індивідуальний стиль.
Основні правила формування вінтажного стилю
Модний стиль змінюється, залежно від трендів поточного сезону. Але є речі, які залишаються актуальними набагато довше — і це вінтажні елементи гардероба. Щоб ретро деталі виглядали гармонійно, рекомендуємо при формуванні вінтажного стилю дотримуватися таких правил:
- не перевантажуйте образ ретро-елементами;
- при підборі вінтажних речей враховуйте особливості своєї фігури і тип обличчя;
- не бійтеся експериментувати;
- не забувайте про деталі;
- пам’ятайте про якість.
Вінтажні аксесуари та одяг яскраві та виразні, тому важливо дотримуватися балансу. Якщо ви обрали вінтажну сукню з принтом, то краще поєднувати її з мінімалістичними аксесуарами та нейтральними туфлями.
Яскраві деталі образу одразу привертають до себе увагу, тому варто їх носити так, щоб вони акцентували переваги зовнішності. Вінтажний стиль — завжди можливість виразити себе та спробувати щось нове. Ви можете поєднувати різні епохи та стилі, створюючи унікальні образи. Наприклад, велюровий чокер відмінно поєднується з комплектом з екошкіри. Такий контраст за стилями й фактурами має дуже стильний вигляд.
Вінтажний напрямок в образі може проявлятися не тільки конкретною річчю, а й характерним для певного періоду макіяжем, зачіскою та інше. І пам’ятайте про якість, особливо купуючи справжню вінтажну річ.
Останнім часом дизайнери переосмислюють корсети. Якщо раніше їх носили, щоб візуально зменшити об’єм талії, то зараз вони необхідні, щоб створити жіночний лук. А щоб такий образ мав цікавий та актуальний вигляд, поєднуйте корсети з трикотажними спортивними штанами.
Тренч — річ на всі часи. Щоб підкреслити його «вінтажність», обирайте модель у класичних відтінках. Якщо базовий бежевий здається занадто очевидним варіантом, то зупиніть свій вибір на чорному.
Якщо поєднувати джинси-труби з принтованою хусткою й масивним взуттям, то вийде легко створити лук у стилі 70-х років. Такий образ комфортний, розслаблений і однозначно цікавий стилістично.
Підкреслити вінтажний напрямок образу легко зможете сережками круглої форми з рифленням. Цей простий аксесуар може стати відправною точкою, якщо тільки починаєте впроваджувати вінтажний напрямок у своєму гардеробі.
Вінтажний стиль — не лише модний тренд, а й спосіб висловити свою індивідуальність та унікальність через одяг. Формувати такі образи може бути непросто перший час, але вони завжди гостроцікаві. Впровадження ретро-елементів у сучасний гардероб — чудова можливість виділитися з натовпу.