Скандинавський стиль одягу: який він?

Популярність slow fashion пояснює, чому навіть на модних подіумах ми часто бачимо базові кольори, прості силуети та образи, які справді можна носити у повсягдень. Концепція раціонального споживання дозволить не тільки зменшити негативний вплив на природу від постійного пошиття різноманітного одягу, але й робити свідомі покупки та мати речі, які гарно поєднуються між собою. Мінімалістичний стиль з якого можна черпати натхнення — скандинавський. 

В чому суть скандинавського стилю? 

Виробництво одягу вимагає витрати значних природних ресурсів, і це навіть не зважаючи, що одяг сам по собі забруднює планету. Прості силуети, базові кольори, висока якість — все це дозволяє отримати одяг, який прослужить тривалий час та не втратить своєї актуальності протягом тривалого часу.

Жіноча капсула в скандинавському стилі передбачає особливий акцент на нейтральні кольори, поєднання фактур і розслаблені силуети. Щоб зібрати її, оновіть свій гардероб такими речами:

  • класичним брючним костюмом;
  • затишним трикотажем;
  • сорочками у чоловічому стилі;
  • об’ємними сукнями;
  • блейзерами;
  • блузами з коміром;
  • низькими кросівками та черевиками-челсі;
  • сумками-кросбоді та великими шоперами.

Класичний брючний костюм може стати тією базовою річчю, коли не буде настрою комбінувати якісь складні аутфіти. Треба лише додати декілька цікавих аксесуарів і модний лук готовий. В теплий сезон можна носити його на голе тіло, а в холодний — під сорочку в чоловічому стилі. В цьому сезоні особливо популярні жилетки, тому їх також можна використовувати для формування багатошарового образу. А щоб додати образу особливої гостроти, то додатково варто додати сорочку в маскулінному стилі. 

Затишний трикотаж — прекрасний вибір на прохолодні дні. Це теж може бути костюм грубої вязки, який додасть цікавої фактури образам і при цьому точно буде комфортним. 

Практичний гардероб на кожен день також може включати сукні, але за умови, що вони вільного силуету. В скандинавському стилі особливо популярні максимально оверсайзні моделі. Вони не акцентують фігуру, а звертають увагу на цікаві фактури самої речі. Щоб додати більше цікавих акцентів, пов’яжіть на голову хустку. 

Блейзери — це ваш вибір, якщо любите формувати багатошарові образи. Можна скористатися звичною формулою — джинси, блузка або сорочка, а зверху структурний блейзер. Якщо готові до модних експериментів, то спробуйте поєднати їх з протилежними по стилю моделями. Наприклад, штанами-карго. 

Особливої уваги варті сорочки з комірами. Це можуть бути трохи дівчачі моделі з рюшами, щоб додати класичному скандинавському образу романтичних ноток. 

 

В скандинавському стилі дуже важливу роль грає взуття та сумка. Краще обирати структурні, оскільки з ними будь-який образ має розкішний вигляд. Якщо в одязі віддаєте перевагу речам з чіткими лініями, то варто доповнити гардероб і більш м’якими моделями. Але якщо стоїть умова вибору однієї класичної моделі, то вона точно має бути структурною. 

Одночасно з мінімалістичним скандинавським стилем панує максималістичний. Молоді люди зі скандинавських країн мають активну життєву позицію, борються за прийняття себе і навіть не проти певної самоіронії. Також вони прагнуть до комфорту і відсутності пафосу… І, звісно ж, до порушення правил та нововведень. Тому на рівні з мінімалізмом панує також максималізм, який вже передбачає сміливе поєднання різних фактур, кольорів та прояв індивідуалізму. Але ці експерименти варто починати після засвоєння класичних поєднань.