Капсули в гардеробі: правила складання і приклади

Хто з нас не мріяв про ідеальний гардероб? Про такий, щоб щоранку, відкривши очі, у голові не виникало питання – що одягнути? Щоб цього не було, важливо навчитися правильно поєднувати всі речі – тобто скласти грамотний капсульний гардероб.

Капсула – що це таке?

Отже, що таке капсульний гардероб і як його скласти? Капсула – це конструктор із різнокольоровими детальками, які бездоганно підходять одна до одної. Одяг, з якого можна скласти різні комплекти, які підійдуть на всі випадки життя. У такий набір входять також взуття та аксесуари.

Основні правила у складанні капсульного гардероба

Спробуємо визначити правила, за якими дівчина може правильно скласти собі капсулу. Перш ніж обирати образи, важливо чітко усвідомити всі ситуації, в яких ви зараз опиняєтесь. Для цього беремо блокнот і ручку, виписуємо всі місця, які найчастіше відвідуємо: офіс, святкові заходи, прогулянки у кафе або на свіжому повітрі з друзями або родиною, візит у спортзал, по магазинам, поїздки у відпустку та інше. Далі можна скласти невелику діаграму, де відобразити кожну з цих сфер по значущості. Виходячи з цього вже одразу стане зрозуміло, яка базова капсула повинна скласти більшу частину вашого гардероба.
При складанні капсули слід звертати увагу на такі деталі, як:

 • поєднання речей за кольором, принтами та стилем;
 • обирайте більше базових речей, але обов’язково доповнюйте їх незвичними – з цікавим кроєм або яскравого кольору. Це стане важливим акцентом;
 • одну капсулу можна застосувати для різних сфер. Наприклад, джинси і сорочку із джемпером – одягнути не тільки до офісу, але й на прогулянку з друзями або ж обрати цей варіант для шопінгу;
 • капсульний гардероб складається з кількості речей, яка відповідає вашому способу життя. І якщо для роботи потрібно 10-12 луків, то для прогулянок і 5 може бути достатньо;
 • джинсів, спідниць або брюк має бути менше, ніж сорочок, блуз, светрів або жакетів. Ідеальне співвідношення – 1:3. Тобто обрати три різні «верхи» під один «низ» і додаючи аксесуари, ви можете 3 дні ходити до офісу в новому образі;
 • різноманіття верха і низу допоможе зробити максимальну кількість комплектів, які будуть відрізнятися один від одного.

Обираємо кольорову гаму

Отже, після того як ви вирішили, який одяг і в якій кількості потрібен, настав час для правильного визначення кольору капсули. Радимо зупинити свій вибір на трьох. Перший – базовий, до нього кілька основних і окремо 2-3 додаткових кольори. Ви точно маєте знати які кольори вам личать, які подобаються, а від яких краще відмовитися. Зручно складати капсульний гардероб і за своїм кольоротипом, орієнтуючись на сезон року.
Також речі повинні складати єдине ціле і не вибиватися із загальної «картини». Не потрібно купувати фіолетову водолазку, якщо ви зможете поєднати її тільки з одними джинсами. Універсальність – ось золоте правило для капсули!

Приклад капсули для робочих буднів

Спробуємо на прикладі скласти капсульний гардероб для офісу. Відразу слід зазначити, що ці образи підійдуть для тих, у кого немає строгого дрес-коду.

 • Почнемо з самого головного, що точно є у кожної дівчини – джинсів. Вони повинні бути класичні, без яскравих принтів або страз, сині, темні або світлі.
 • Далі – чорні, коричневі або сірі штани. Зупиніть свій вибір на прямому крої – образ вийде більш стриманим, на широких штанах з високою посадкою – сучасним. Вони ж відмінно поєднуватимуться як з туфлями, так і з кросівками або кедами.
 • Додайте у свій капсульний гардероб улюблену спідницю – класичного крою або більш повсякденного. Прекрасний варіант – темно-синій або чорний кольори.
 • Джемпер нейтрального (не яскравого) кольору крупної в’язки. Або ж легший варіант з тонкої вовни або бавовни.
 • Сорочка. Краще віддати перевагу класичній білій або блакитній сорочці. Зрозуміло, що в офіс без неї – ніяк.
 • Блуза, футболка або топ. Для повсякденного життя краще обрати темні кольори – синій, чорний. Для більш святкового варіанта – відтінки нюда, білий або молочний. Футболки можна обрати з принтами – тільки не яскравими і помітними, а мінімалістичними.
 • Обов’язково капсула повинна містити і сукні – обирайте варіант, який підходить вашому типу фігури. І звертайте увагу на ті моделі, які зручно стилізувати не тільки на кожен день, але й під різні заходи за допомогою взуття та аксесуарів.
 • Піджак. Кращий варіант – вільного крою, злегка подовжений. Обирайте однотонний або з геометричним принтом. Його завжди зручно поєднувати з брюками, джинсами, спідницями або сукнями.
 • Тренч, пальто або куртка. Верхній одяг на всі випадки життя.
 • Взуття. Воно повинно бути з якісних матеріалів і зручне. Туфлі, чоботи, босоніжки, кросівки або лофери. Обирайте, що подобається.

І наостанок – головне пам’ятати, що гардероб – це ваше відображення. Обирайте одяг на vovk.com не тільки за стилем життя, а й виходячи із особливостей своєї фігури, а також відповідно вашому віку.

(Visited 306 times, 1 visits today)