Як правильно носити льон. Секрети догляду.

Льон – тканина, відома ще нашим предкам. Раніше з неї робили практично все – сорочки, спідниці, скатертини, постільну білизну, рушники … Серед найбільш поширених матеріалів були коноплі, шерсть, і звичайно ж, льон.

Сьогодні ми розповімо, чому ця тканина заслуговує особливого місця і в сучасному гардеробі жінок. Давайте ж розберемося, як правильно носити льон, і дізнаємося основні секрети по догляду!

Чим хороший одяг з льону?

Льон був незаслужено забутий, коли з’явилися синтетичні тканини. Вони яскраві, доступні і менше мнуться. Але зараз, на щастя, з’явилося розуміння, що екологічні матеріали набагато кращі! І на прикладі льону розповідаємо чому:

  • Відмінно проводить вологу. Така тканина легко вбирає вологу і швидко висихає – влітку це особливо актуально.
  • Природний антисептик. Ще одна перевага – льон запобігає розвитку мікробів, а значить, ні подразнення, ні неприємний запах вам в такому одязі не страшні.
  • Регулює теплообмін. У цієї тканини є дивна властивість «відштовхувати» сонячні промені. Навіть в самий спекотний полудень така сукня буде нібито трохи прохолодною на дотик – а значить, вам ніколи не буде занадто жарко!
  • Це міцна і довговічна тканина. На відміну від бавовни і сатину, які з часом становляться тонкими і рвуться, льон практично не змінюється «з віком».
  • Підходить для дітей. За всіма описаними вище причинами краще нарядів, ніж лляні, для діточок не знайти!

Які ж недоліки існують у льону?

У цієї чудової тканини є свої певні особливості, які не всім подобаються. Отже, що ж з льоном не так?

    • Він мнеться. На жаль, така тканина миттєво покривається складочками і не дуже легко піддається прасуванню за рахунок своєї щільності. Що робити? Вибирайте речі з принтом! Чим дрібніше принт – тим менше видно нерівності. Візьміть цей лайфхак на озброєння!
    • Можлива «усадка» при неправильному догляді. Будь-яка річ з льону може з часом зменшитися – на 1-3% при правильному догляді, і більше – якщо будете поводитися з нею неправильно. Проте вирішити цю проблему просто: вибирайте речі, які не сидять дуже щільно! По-перше, oversize зараз в моді, а по-друге, так ви вбережете себе від неприємних наслідків усадки.

Як правильно доглядати за лляним одягом?

Давайте тепер обговоримо, як доглядати за одягом з льону, щоб ні усадка, ні підвищена зминальність тканини не стали для вас серйозною проблемою. Всього цього можна уникнути, якщо правильно доглядати за лляними речами:

      • Періть вручну. Звичайно, в пральній машині теж можна – але на дуже низьких оборотах і без використання агресивних і хлорвмісних засобів для прання.
      • Якщо ваш жакет з льону має темний колір – періть його недовго: 7 хвилин при 30 ° C вистачить з головою! Якщо ж у вас сукня з принтом, має світлий відтінок або й зовсім не піддавалася фарбуванню, температуру можна збільшити до 40 ° C.
      • Не використовуйте високі обороти при віджиманні – як ви пам’ятаєте, така тканина дуже мнеться.
      • Сушити такі речі краще в горизонтальному положенні і не допускати прямих сонячних променів, щоб уникнути вигоряння кольору.
      • Прасувати одяг з льону краще, доки він ще трохи вологий – так складки розгладити буде легше. Якщо ж момент упущений і річ вже повністю суха, гладити її потрібно при максимальній температурі (до 200 ° C) і з зволоженням.

Як бачите, переваг у лляного одягу маса, і вони цілком можуть перекрити недоліки. Тим більше що ми вам детально описали, як можна працювати з особливостями тканини, щоб ваші спідниці, сукні та жакети з цього матеріалу приносили вам тільки радість!