История юбки

Історія спідниці: трансформація крізь роки

Спідниця — незамінний елемент гардеробу кожної леді. Це універсальна річ, яка знаходить своє місце у шафах як ділових жінок, так і спортивних дівчаток-підлітків. Сьогодні вона представлена у безлічі варіаціях, фасонах та кольорах, але чи завжди так було?

Поява спідниці

З прадавніх часів основним одягом жінки була сукня. Ідея розрізати її на дві окремі частини: блузу та спідницю, виникла лише в 16 столітті в Іспанії. Цей крок виявився дуже практичним з двох причин. По-перше – так модниці змогли урізноманітнювати свої образи: комбінувати різні спідниці з іншими блузами і щоразу виглядати свіжо. По-друге, окремі елементи одного вбрання стало значно швидше та легше одягати і зручніше зберігати.
Поява першої спідниці
Купити спідницю

У період, коли спідниця тільки з’явилась в гардеробах жінок, вона являла собою цілу громістку конструкцію: безліч ярусів тканини, вагою у кілька десятків кілограм та неймовірний об’єм, який сильно обмежував рухи та приносив своїм власницям чималий дискомфорт. Це спричинило винайдення обручів, які ми зрідка використовуємо і сьогодні, аби зробити вечірню спідницю більш пишною. Проте, таке відкриття не полегшило життя панянок і протягом багатьох поколінь мода мучила їх шаленими фасонами спідниць, у яких було важко пересуватись, неможливо сидіти, а інколи, і просто дихати.
Еволюція спідниці
Купити спідницю

У найбільш простому варіанті — такому, як ми носимо її сьогодні, спідниця з’явилась вже в кінці 18 століття. Саме цей період став революційним в історії моди: одяг ставав дедалі простішим, але не менш елегантним, а жінки отримували можливість почувати себе в ньому набагато вільніше та комфортніше.

Довжина спідниці в різні роки

У 19 і, зокрема, в 20 столітті мода змінювалась дуже стрімко і саме тоді з’явились усі фасони спідниць, які ми носимо сьогодні.
До 1910-х років стильним вважався А-силует і простий, невибагливий крій. Щодо довжини, пристойні леді у будь-яких умовах закривали одягом всю ногу, аж до щиколотки.

Перша світова війна зіграла свою роль у формуванні нового вигляду жінки. Через нестачу кравецьких матеріалів низ спідниці підстрибнув близько на 20 сантиметрів, що стало абсолютною новинкою в модному світі. Але це було лише початком великих змін, які привели нас до оголених колін та “поясів замість спідниць”.

Справжня революція у світі моди сталася у 50-тих роках минулого століття, коли відомий модельєр Крістіан Діор представив світові спідницю-олівець, довжиною нижче коліна. Новий силует вперше за історію не намагався приховати чи викривити жіночі форми, а просто елегантно їх підкреслив. Також, цей фасон примусив жінок змінити свою ходу на більш жіночну та звабливу, похитуючи стегнами.

Вже у 60-ті роки британська дизайнерка Мері Куант запропонувала світові міні-спідницю, поділ якої закінчувався на рівні опущених рук моделі. Таке вбрання в цей час вважалось розпусним та надто непристойним, тому мода на нього протрималась не дуже довго. Але довжина міні хвилями поверталась кілька разів і, зрештою, у 90-тих стала універсальною частиною жіночого гардеробу.

Трансформація спідниці
Купити спідницю

Отже, бачимо, що в кожен час були модні спідниці лише однієї довжини та фасону. Сьогодні ми наділені розкішшю тримати у своєму гардеробі набутки багатьох років і використовувати їх у найрізноманітніших образах та стилях.
Современная юбка
Купити спідницю

Як вдягатись так, щоб завжди виглядати приголомшливо? Читай інші статті нашого блогу та заходь до наших магазинів. VOVK зробить все для того, аби твої образи були незабутніми!

(Visited 1 706 times, 1 visits today)