Дрес-код: навіщо він потрібний і який буває

Якщо одяг у тебе ділиться на дві категорії: офісний та інший, різноманітність дрес-кодів та їх умовності можуть запросто збити з пантелику. Куди обов’язково треба вдягнути колготки? Де можна з’явитися виключно у сукні? Чому брючний костюм у деяких випадках не відповідає правилам? Хоч десь будуть раді моїм улюбленим джинсам? Не хвилюйся, на всі ці питання сьогодні знайдуться лаконічні відповіді.

Ось наш короткий, але інформативний гайд про те, як правильно одягнутись для будь-якого випадку. І нагадую, багато правил, які існують з різних видів дрес-коду, залишаються виключно рекомендаціями: ти можеш точно слідувати їм, а можеш взяти за основу і створювати образи без особливої ​​прив’язки до дрес-коду. Які бувають дрес-коди?

Повсякденний стиль

Повсякденний дрес-код відноситься до одягу, який є неформальним і зручним. Проте, фахівці рекомендують уникати речей із рваними розрізами та необробленими краями (що, як на мене, надто суворо). Загалом, це одяг, в якому ти можеш забігти в офіс до айтішників, випити кави в місті або піти на побачення: сарафан, довга чи коротка спідниця, прямі джинси, шорти сафарі (залежно від випадку та клімату), однотонна футболка, сорочка на ґудзиках, штани кюлоти чи водолазка.

Смарт кежуал

Ошатний повсякденний дрес-код — це універсальний баланс між формальним та повсякденним. Це ідеальний вибір для спілкування після роботи, офісних образів із нестрогим дрес-кодом, візиту до театру, на виставку чи вечерю у гарному ресторані. Ти можеш вибрати сукню міді з подовженим піджаком з еко шкіри, спідницю нижче коліна та ошатний топ, шовковий костюм з елегантними брюками, гарні джинси та модний топ у поєднанні з жакетом у клітинку.

Напівофіційний стиль

Напівофіційний дрес-код найкраще описати як формальніший, ніж те, що ви одягли б в офіс, але трохи менш формальний, ніж те, що ви одягнете на урочистий захід. Це ошатний дрес-код, що має на увазі коротку денну або коктейльну сукню, маленьку чорну сукню, комбінезон з шовку, довгу ошатну спідницю і топ.

Діловий формальний

Діловий формальний дрес-код характеризується діловими костюмами та сукнями. Наприклад, можна вибрати щільний костюм з піджаком з лацканами та костюмними брюками або спідницею олівець. Чим темніший костюм, тим він формальніший. Існують сезонні варіації, а також відповідні аксесуари, щоб персоналізувати ваш образ, але вони в жодному разі не повинні відволікати увагу. Діловий формальний дрес-код також має на увазі взуття на підборах і тонкі колготки або панчохи.

Black Tie та White Tie

Навряд чи ці два дрес-коди стануть у нагоді тобі у звичайному житті, але для довідки розповімо і про них.

Black Tie – це найбільш поширений формальний дрес-код для таких заходів, як весілля, випускні вечори, офіційні вечері та театр. Він має на увазі вечірню або коктейльну сукню довжиною не вище коліна. White tie вважається найбільш формальним з усіх дрес-кодів. Він вказує на те, що гості є високопоставленими, королівськими особами або мають високий соціальний стан. Відповідно, твоє вбрання – це урочиста сукня в підлогу і, можливо, навіть довгі шовкові рукавички.

 

(Visited 121 times, 1 visits today)