Тримайся закордон: Яку сукню взяти з собою і що надіти, щоб подорож не обернулася депортацією з країни

Відпочивати не люблять хіба що японці, ігноруючи будь-який натяк на відпустку. Але, як то мовиться, Бог їм в поміч! 😉 А нас вже зачекались в теплих країнах номер люкс і пляж біля моря. Може звичайно і хостел з автобусним маршрутом до узбережжя на биту годину із задухою в салоні – путівки іноді бувають просто “догораючими”. Але суть не в цьому, адже треба все продумати – від документів, бюджету, маршруту і розважальної програми, до головного супутника будь-якої поїздки – одягу… Просто моря суконь, спідниць, блузок на будь-який фасон і колір – аби лишень валіза не тріснула. Можна звичайно і мінімально вдягнутись, але, боюся, на паспортному контролі Твій пляжний настрій не оцінять;) І перш, ніж кинутися до валіз з криком – “Не для роботи мене мама народила”, пропоную трохи заглибитися в суть питання – в деяких країнах діє дрес-код дужчий за офісний, повір…

Пропоную розпочати з найпростішого – що вдягнути в дорогу. Думаю, Ти погодишся, що в обтягуючих джинсах автобусного туру від Праги до Парижу не допоможе скрасити навіть сама думка, що це творіння рук Armani. Будемо реалістками – або “репнуть” у кращому разі по швах, або доведеться перебирати гардероб за місцем у пошуках куди більш розкутих шортиків чи спідниці-лялечки демі – еластан свою справу знає. Брюки я теж не стала б списувати з рахунків, як і спідницю-олівець, але це вже більше під відрядження – не будемо сьогодні про роботу;) Хай живе свобода і адекватний епатаж – плач і бійся закордон, ми вже в дорозі)))

Все що вище – під комплект, підібрати не складно, тим паче, що під спідницю зійде і блуза з майкою однотонною, і та ж кофта… Так або інакше, але “верх” має бути у владі бавовни або віскози – “пожованого” дорогою вигляду тут вже боятися не варто.

Ну і звичайно головний цвях виїзної програми – сукні, сарафани… Тут, як розумієш, все упирається тільки в те, куди летиш/їдеш/пливеш (ах, Венеція, муза серця мого…) або повзеш автостопом… Відносно останнього я була б особливо обережною… Залізь в кабіну до далекобійника в сукні з декольте або міні-спідниці під топ – потім не дивуйся, що замість Ніцци побачиш стоянку вантажівок на околицях Провансу.

Але повернемося до наших валіз, точніше суконь. Для гордого дефіле, мовляв, поглянь Європа і вдавись від заздрості, підійде увесь наявний в магазинах Києва трикотажний арсенал: сукня з підрізом на талії і спідницею-напівсонце, сукня-майка з абстрактним візерунком або дзвіночок в дрібні квіти, сукня-сорочка зі стойкою у варіантах демі або максі, сарафан на бретелях в дрібні квіти просто створений для тюльпанових полів “одурманеної” Голландії. Ну а якщо плануєш повечеряти в ресторані, то з сукнею-футляр або червоною сукнею максі з шикарним декольте і голою спинкою тільки і встигатимеш що відбиватися від питань: “Українки всі такі? Можете показати де на карті…”.

Валізи зібрані, шафа спустошена, але перш, ніж з розмаху вибити двері в Європу або в країни чимдалі, треба знати особливості кліматичного і культурного дрес-кодів кожної з них. Адже від незабутньої прогулянки, до ганебної депортації – може бути всього лише одна сукня:

– кодекс зовнішнього вигляду в ОАЕ забороняє туристам відкриті коліна і плечі (для відвертого табу навіть на пляжі), а в деяких установах і зовсім примушують вдягати абайю – традиційну арабську жіночу сукню з рукавами;

– ісламський Єгипет також не прощає в одязі свободи – навіть у спеку всі жінки носять сукні і блузи з довгим рукавом. Туристам, правда, дозволений короткий рукав, але в міру – голі плечі вже не комільфо. Про короткі спідниці і декольте теж можеш забути – оцінять, але не зрозуміють;

– міні-спідниця в Індії користується дуже поганою славою, якщо не сказати жорсткіше. Зате починаючи з міді – це справжній рай для любительок довгих спідниць;

– їхати в Гонконг з липня по вересень – собі в шкоду. Сезон дощів за лічені дні перетворить усі запаси суконь на вічно підсихаючі предмети інтер’єру – підбирай одяг тільки з високотехнологічних тканин.

P.S. Якщо таки опинишся на стоянці вантажівок – занотуй про всяк випадок мій номер телефону в розділі контакти)))

З любов’ю і турботою,

Твоя валіза порад та ідей – VOVK

(Visited 374 times, 1 visits today)