Мода минулого відображає історію, культуру і традиції. Спостерігаючи тільки за вибором кольорів і фасонів у конкретний період, можна визначити, які тенденції та зміни в суспільстві відбулися в той час. Розглянемо детальніше модні стилі та тренди минулого, які надихають дизайнерів та інфлюенсерів по всьому світу. А також розповімо, як надихатися ними для комбінації нових і актуальних луків.
Рококо
Період рококо (1715-1774 рр.) характерний вишуканими і витонченими деталями, численними складками і воланами. Жінки тоді носили сукні з широкими спідницями та корсетами, що підкреслювали талію. Крім того, вони прикрашали своє вбрання бантами, мереживами та квітами. Цей стиль став дуже популярним у Європі і був відображенням елегантності та вишуканості. Попри те, що для жінок тоді корсет створював безліч незручностей, цього сезону на піку популярності. Звичайно, зараз перед ним вже не стоїть завдання стиснути талію, а скоріше підкреслити її лінії, зробити образ жіночним.
Едвардіанський стиль
У період едвардіанської епохи (1901-1910 рр.) жінки носили сукні з високими комірами, довгими рукавами і спідницями до підлоги. Також жінки прикрашали своє вбрання мереживами, бісером і вишивкою. Цей стиль відображає епоху розкоші та достатку.
Флаппер
У 1920-х роках почався період, коли жінки почали активно боротися за свободу і незалежність. Стиль флаппер став символом цієї епохи. Тоді жінки почали носити штани та капелюхи. Цей стиль був новаторським і значно відрізнявся від попередніх епох, оскільки був викликом суспільству. Нині жінка в костюмі з жакета та штанів має природний вигляд. Але це право довелося досить довго і наполегливо відвойовувати.
Ретро
У 1950-х роках з’явився стиль ретро, для якого характерні розкльошені спідниці, човники на високих підборах і прикраси у вигляді метеликів і квітів. Цей стиль був популярний протягом кількох десятиліть і досі надихає дизайнерів. Аби у своєму луці відобразити тренди минулого, а саме період 1950-х років, обирайте сукню з вільним низом, дещо укороченим рукавом та принтом у горох. Така модель завжди асоціюється зі стилем ретро. А ще має чудовий вигляд на різних типах фігури, тому варто також придбати таку сукню у великому розмірі.
Бохо
У 1960-х роках з’явився стиль бохо, який відображав свободу й незалежність молоді. Жінки носили сукні з принтами, штани і спідниці з високою талією, а також прикраси у вигляді намиста і браслетів. Для комбінації такого образу, використовуйте укорочений верх, а також вибирайте моделі з цікавим принтом. Не варто до такого яскравого костюма підбирати нейтральні доповнення. Краще й надалі формувати стиль на основі нетривіальних доповнень. Наприклад, носіть взуття на платформі, одягніть яскраву пов’язку та інше.
Гранж
У 1990-х роках з’явився стиль гранж, який відображав альтернативну культуру. Тоді жінки почали носити рвані джинси, футболки з логотипами гуртів і шкіряні куртки. Цей стиль був протилежний елегантності та вишуканості попередніх епох і досі кожен його елемент знаходить собі місце в цьому сезоні.
Мінімалізм
У 2000-х роках з’явився стиль мінімалізму, який відображав простоту і функціональність. Чіткі лінії з мінімумом декору — речі, які ніколи не вийдуть з моди. Що може бути простіше, ніж топ із джинсами? Головне тільки, щоб вони сіли чітко по фігурі.
Модні стилі — це завжди чудове джерело для натхнення. Дизайнери переосмислюють те, що вже раніше було в моді. Тому орієнтуючись в фешн-історії завжди будете в тренді.