Як тренд, який вперше з’явився ще в 1960-х, може залишатися актуальним практично кожного сезону? Дуже легко, адже цей тренд – це більше, ніж просто брюки кльош, блузи з пишними рукавами, ярусні сарафани або сукні туніки: мова йде про ширшу тенденцію поєднання яскравих кольорів, а не про окремий фасон. Отже, що ми знаємо про стиль color block, як застосувати його на практиці і як поєднувати одяг різних кольорів?
Історія стилю color block
Тенденцію колор блок можна визначити як змішування двох-трьох (а, може, і більше) сміливих і часто суперечливих кольорів в одному вбранні, щоб створити яскравий образ. Ів Сен-Лоран був одним з першопрохідників, які застосували принципи цієї тенденції ще в 1960-х, представивши свою міні сукню прямого крою, зроблену з прямокутників різних розмірів білого, блакитного, жовтого та червоного кольорів, розділених між собою чорними смугами. Ця інновація у світі жіночого одягу підштовхнула дизайнерів не лише до використання кольору, а й до розширення за його допомогою меж модних трендів.
Кольорові поєднання сьогодні
На сьогоднішній день принципи колор блоку частіше використовуються не в одному предметі одягу, що є основою образу (як, наприклад, сукня або комбінезон), а в комбінації речей, з яких складається мультиколірний образ. Наприклад, різні предмети верху і низу комбінуються відповідно до принципів кольорового кола: трикутна схема поєднання кольорів використовується для трьох різних відтінків, а прямокутна схема – для чотирьох кольорів. У цій концепції темно-синя блуза з рукавами буфами може використовуватися разом з теракотовими брюками з еко шкіри або вельвету та світло-зеленим плащем, а трендовий жовтий светр можна доповнити брюками палаццо кольору темної фуксії, яскраво-синім пуховиком та абрикосовим об’ємним шарфом.
Пам’ятай, що поєднання кольорів має залишатися в межах однієї інтенсивності кольору. Основні тони поєднуються з основними, а другорядні створюють гарні комбінації з легкими та пастельними відтінками. Ось чому, наприклад, яскраво-рожевий так приголомшливо виглядає у поєднанні з помаранчевим, проте просто нестерпний у поєднанні з блідо-зеленим.
Принти та color block
У принтах стилю колор блок може поєднуватись набагато більше, ніж 3-4 відтінки; до того ж, вони мають певне геометричне розташування відповідно до ліній принта. Принти color block найкраще виглядають на сукнях та костюмах: так на силуеті набагато краще проглядаються візерунки та поєднання кольорів. Я рекомендую звернути увагу на сукні футляри, що складаються з величезних кольорових квадратів різного розміру, сарафани на бретельках з принтом в різнокольорові смужки, викладені ялинкою, жакети і брюки в різнокольорову гусячу лапку, а також шовкові костюми з трикутним або або ромбоподібним принтом доміно з кількох контрастних відтінків.